برای یادآوری گرامر چه کتابی رو پیشنهاد میکنید؟

مدير انجمن: peyman007

برای یادآوری گرامر چه کتابی رو پیشنهاد میکنید؟

پستتوسط meSaad » 24 اسفند ماه 1391, 19:15

سلام

من سالهای قبل، در دوران مدرسه(تا پیش دانشگاهی خوندم) زبان انگلیسیم خیلی خوب بود و نمراتم بالای 18 بود. الان که 25 سال سن دارم میبینم که گرامر انگلیسی رو اینقد فراموش کردم و ضعیف شده که میبینم خیلی از گرامر دوم راهنمایی رو باید از نو یاد بگیرم! میگید چیکار کنم. نیازم به انگلیسی زیاده و هر روز با دیکشنری دارم کلمه به کلمه یک سایت خبری رو میخونم، و در خیلی موارد زیاد حالیم نمیشه!
تصمیم گرفتم از نو انگلیسی رو تا سطح پیشرفته بخونم و حتی اگه شده برم دانشگاه پیام نور شهرمون واسه رشته مترجمی زبان. فعلآ شما دوستان مجرب چی رو  واسه یادگیری گرامر بهم پیشنهاد میکنید؟ چه مجموعه ای؟ چه کتابی؟ من دو مجموعه English for You و Top Notch رو از سایتتون خرید کردم و چند روز آینده به دستم میرسه. با چی شروع کنم؟ ضمنآ من دوست دارم تلفظ صحیح کلمات با لهجه آمریکایی رو هم در کنار گرامر و معنی کلمات یاد بگیرم. انشالله روزی برسه که پای تلویزیون اخبار و فیلمهای انگلیسی زبان حالیم بشه.

با تشکر
meSaad
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 21 اسفند ماه 1391, 18:51
تشکر کرده: 13 بار
تشکر شده: 20 بار
امتياز: 330

Re: برای یادآوری گرامر چه کتابی رو پیشنهاد میکنید؟

پستتوسط meSaad » 26 اسفند ماه 1391, 17:43

میفهمم چرا جواب نمیدید. سوال بی خودی پرسیدم.

با پوزش.
meSaad
کاربر جدید
کاربر جدید

پستتوسط Eddie_owl13 » 26 اسفند ماه 1391, 19:45

با درود فراوان.میتونی از کتاب grammer in use استفاده کنی اگه خیلی ضعیف شدی از basic شروع کن.کتاب جالبیه.تو 3 دسته هستش
1 basic
2 immediately
3 advance

برای نویسنده این مطلب Eddie_owl13 تشکر کننده ها: 2
Dioxide (28 فروردين ماه 1392, 14:56), meSaad (9 فروردين ماه 1392, 11:07)
رتبه: 8.7%

Eddie_owl13
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 20 اسفند ماه 1391, 17:41
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 2 بار
امتياز: 60

پستتوسط mrtaplos » 26 اسفند ماه 1391, 23:58

باسلام

عضويت  / ورود

به نظر من چون خیلی ضعیف هستی ، اول برو یه سر به کتاب های مدرسه بزن و همشو بخون تا یه چیزی از زبان بیاد دستت بعد که کمی راه افتادی بهت توصیه میکنم از کتاب هایی که تو آموزشگاه ها برای کودکان استفاده میشه استفاده کنی ... بعد بیا روی کتاب های مثلا headway یا touch stone یا هر چیزی که فکر میکنی باهاش میتونی سازگار بشی ... در کنار این ها هم میتونی از این سایت دوست داشتنی خودمون نهایت استفاده رو ببری ... اگه خواستی از یکی از منابع سایت استفاده کنی حتما توضیحاتشون رو کامل بخون ...
امیدوارم که کمکت کرده باشم ...
goodluck
لاَ تَحْزَنْ إِنَّ اللّهَ مَعَنَا

Do not be sad that God is with us

برای نویسنده این مطلب mrtaplos تشکر کننده ها: 2
Dioxide (28 فروردين ماه 1392, 14:56), meSaad (9 فروردين ماه 1392, 11:07)

mrtaplos
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: 15 آذر ماه 1391, 00:11
تشکر کرده: 110 بار
تشکر شده: 95 بار
امتياز: 2180

پستتوسط shapaki » 27 اسفند ماه 1391, 10:00

خب این اولین کامتنیه که تو این سایت میدم و دلیلش هم اینکه فک میکنم شما به اون احساس نیاز رسیدید که تو یادگیریه زبان این حس خیلی مهمه.
راجع به گرامر باید بگم که بهترین راه همون طوری که دوستمون گفت استفاده از سری Grammar in Use ـــه . که سه سطح داره که دوستمون اسم کتابا رو نگفت :

1. Essential Grammar in Use : که مریوط به سطحه basic میشه.
2. English grammar in Use : که سطحش بالاتر از قبلیه .
3. Advanced Grammar in use : که بالاترین سطح این سریه.

که شما باید از کتاب اولی استفاده کنی که نسخه جدیدش این شکلیه .>>>>                         
در ضمن من توصیه میکنم که اصلا نزدیک کتاب های دبیرستان و راهنمائی نشی چون هم وقتت رو میگیرن و سبکی که بهت گرامر یاد میدن استاندارد نیس. خود همین کتاب از ب بسم الله شروع می کنه و تا حد قابله قبولی بالا میبرتت اگه کتابای بعدی رو هم یخونی که چه بهتر .

برای این که روشن بشه سطح این کتاب از کجا شروع میشه ( منظورم اینه که چقدر از سطح پایین شروع میکنه ) تیترای چن تا یونیت اولشو براتون میگم :
unite 1 : am/is/are
unite 3: I am doing (present continuous
Unite 7 : Do you
unite 13 : I was doing

در زمینه خرید کتاب هم باید بگم که تقریبا همه ی کتابای تو بازار افستن ولی شما باید سعی کنی افسته خوبش رو بخری .
چجوری ؟ موقع خرید دقت کن که کاغذای کتاب تمام رنگی باشه یعنی دو رنگ نباشه . من خودم افستای جنگل رو پیشنهاد میکنم . اینم سایتش اگه اهل خرید اینترنتی هستی :

http://www.junglepub.org/elt/

برای نویسنده این مطلب shapaki تشکر کننده ها: 3
Dioxide (28 فروردين ماه 1392, 14:56), meSaad (9 فروردين ماه 1392, 11:07), sibsorkh60 (10 تير ماه 1393, 05:04)
رتبه: 13.04%

shapaki
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 27 بهمن ماه 1391, 10:15
تشکر شده: 9 بار
امتياز: 170

پستتوسط meSaad » 27 اسفند ماه 1391, 15:15

عضويت  / ورود
و

عضويت  / ورود
این کتابی که معرفی کردید چند هفته پیش دانلود کردم. خوبه اما مشکل اینجاست که همش گرامره. و اگه قرار باشه هر روز یه درسشو بخونم و تست کار کنم و پیش برم، وقتی کتاب رو تموم کردم خیلی هاشو فراموش میکنم.
من مجبورم خودم تو خونه بخونم. کلاسهای زبان نمیتونم برم چون هفته ای چند جلسه ست و خیلی طول میکشه و نمیتونم آهسته آهسته همراه کلاس پیش برم.
من برای مطالعه به برنامه ریزی نیاز دارم. روزی چند ساعت وقت میزارم اما نمیخوام چیزی فراموشم بشه. لطفآ کسی در مورد مطالعه با برنامه اگه تجربه شو داره و بیشتر چیزا یادش مونده، راهنمایی کنه.
meSaad
کاربر جدید
کاربر جدید

پستتوسط Eddie_owl13 » 27 اسفند ماه 1391, 19:10

ببین داداش من اینجا هر کی نظر و سلیقه ی خودشو برات میگه به نظر من یهتره از یه نفر که خیلی موفقه راهنمایی بگیری.همه ی کاربرا عزیزن اما مثلا بهتره به آموزشگاه علوی یا هر آموزشگاهی که کار دیده ی موفق داره مراجعه کنی یه پولی پرداخت میکنی اما اونا خیلی دقیق و سنجیده برنامه ریزی برات میکنن.
Eddie_owl13
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 20 اسفند ماه 1391, 17:41
تشکر شده: 2 بار
امتياز: 60

پستتوسط reza » 29 اسفند ماه 1391, 11:59

خواندن صرف گرامر اصولاً روش اشتباهی است که متاسفانه اسلوب آموزش زبان در مدارس ایران هم بر همین پایه اشتباه بنا شده. دلیل اینکه شما هم با اینکه در دوران مدرسه نمرات خوبی در زبان داشتید ولی الان اکثر گرامر را فراموش کردید همین است جای دوری نرویم مگر دستور زبان فارسی را همه از بر هستند! چه رسد به انگلیسی.
و اما راهکار پیشنهادی که برای بنده جواب داده است، در مرحله مقدماتی بهترین راه آموزش زبان اعم از گرامر ، مکالمه و ... استفاده از یک کلاس با مراجع مناسب و اساتید خوب است در غیر این صورت اگر وقت آنرا ندارید من پیشنهاد می کنم با مجموعه ای مثل english today یا english for you شروع کنید حسن این مجموعه ها این است که شما گرامر را در حین دیدن و شنیدن می آموزید درست مانند یک انگلیسی زبان . هیچکس در هیچ کجای دنیا برای یادگرفتن زبان مادریش ابتدا گرامر یاد نمی گیرد تا بتواند جمله بسازد بلکه گرامر را اصولاً از روی یک زبان موجود استخراج میکنند و بعد آنرا قاعده مند می سازند. پس در صورتی که شما گرامر را در حین آموختن زبان بیاموزید آنرا برای همیشه به خاطر خواهید سپرد و در صورت تکرار و استفاده از زبان هرگز فراموش نمی شود.
اما مرحله بعد : در صورتی که سطح زبان شما به حدی رسید که بتوانید صحیح صحبت کرده و درست متوجه شوید(Intermediate in listening and speaking) زمان آن فرا رسیده که دنبال توسعه مهارت گرامر شوید آنهم برای اینکه زیباتر صحبت نموده ، بهتر بفهمید و یا زیباتر بنویسید . حال می توانید مناسب با هدفی که دارید از مراجع مختلف استفاده کنید مثلاً اگر قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارید خوب کتاب Grammar for IELTS به شما پیشنهاد می شود ، کتاب های grammar in use هم جزء مراجع خوب است. البته در این سایت مراجع خوب زیادی وجود دارد اما مهم آنست که شما یک مرجع خوب را انتخاب نمائید و با جدیت و دقت و همت آنرا به پایان رسانید و مدام از این شاخه به آن شاخه نپرید.
توصیه آخر، همه مراحل بالا وقتی میتواند موفقیت آمیز باشد که شما بتوانید خوب برنامه ریزی کنید و به برنامه خود با وجود همه مشکلات پایبند باشید در غیر این صورت استفاده از کلاس خوب بهترین پیشنهاد است هرچند رفتن مستمر حداقل 1 سال کلاس هم ، همت و برنامه ریزی و وقت می خواهد. البته کلاس های فشرده سه تا شش ماه هم می توانند پیشنهاد شوند اما روزانه باید بین 3 تا 5 ساعت وقت بگذارید. دیگر تصمیم با خودتان است.
Who can say where the road goes
Where the day flows, only time

برای نویسنده این مطلب reza تشکر کننده ها: 7
Dioxide (28 فروردين ماه 1392, 15:39), maryamfarah (15 دي ماه 1392, 11:45), meSaad (9 فروردين ماه 1392, 11:08), mldk (29 اسفند ماه 1391, 12:24), mrtaplos (6 فروردين ماه 1392, 01:04), sibsorkh60 (10 تير ماه 1393, 05:08), yoones_ec (19 شهريور ماه 1392, 21:49)
رتبه: 30.43%

reza
کاربر نسبتا فعال
کاربر نسبتا فعال

تاريخ عضويت: 9 تير ماه 1391, 15:04
تشکر کرده: 67 بار
تشکر شده: 175 بار
امتياز: 2610

پستتوسط delaram » 30 فروردين ماه 1392, 17:10

با سلام من هم طبق گفته اساتیدم گرامر این یوس رو پیشنهاد میکنم
delaram
delaram
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 22 مرداد ماه 1391, 22:02
تشکر کرده: 22 بار
تشکر شده: 41 بار
امتياز: 840

پستتوسط meSaad » 2 ارديبهشت ماه 1392, 20:17

من با راهنمایی شما دوستان چند وقت پیش کتابهای آموزش گرامر English Grammar in Use رو دانلود کردم و بعد از امتحان چند روش برای یادگیری و به خاطر سپردن گرامر، تصمیم گرفتم از داستهای سطح Level 1 برای یادگیری گرامر از پایه کمک بگیرم. اما دیدم ترتیب به کار رفتن گرامرها در داستان با ترتیب آموزش گرامر در کتاب G in use یکی نیست و گاهی وقتها برای پیدا کردن گرامر به کار رفته در داستان در کتاب GiU گم میشم. تا اینکه تصمیم گرفتم عبارت زیر رو در گوگل سرچ کنم:
learn grammar by follow story
یکی از نتایج به دست آمده جالب بود. این صفحه:

عضويت  / ورود

واضحه که من با دیکشنری نمیتونم کل چیزی که گفته شده رو بفهمم. دوستانی که انگلیسیشون خوبه لطف کنند بخونند و به فارسی برای ما توضیح بدن. با تشکر.
meSaad
کاربر جدید
کاربر جدید

پستتوسط reza » 2 ارديبهشت ماه 1392, 23:25

خوب خیلی ساده است گفته که دانش آموزان در مواجه با گرامر با دو مشکل عمده مواجه می شوند :
نخست : دانش آموزان وقت زیادی را صرف آموختن استثناها نموده و از وقت خود به طور سودمندی استفاده نمی کنند
دوم: وقتی می خواهند صحبت کنند توقف نموده تا همه قوانین و استثناهای گرامر را به یاد آورند قبل از اینکه بتوانند چیزی بگویند!

بعد پیشنهاد نموده از داستانهای کوچکی که تهیه نموده اند در سه گام استفاده نمائید به این نحو که:
گام اول:Listen To Your English Mini-Story
چندین بار به یک داستان کوچک گوش دهید این به شما کمک می کند تا قبل از مطالعه قوانین گرامری با گرامر موجود در متن وفق پیدا نموده و فهم آنرا برایتان ساده نماید.
چند بار آنرا در یک روز خوانده و چند روز این پروسه را تکرار نمائید تا داستان را خوب بفهمید یا به اصطلاح ساختار داخلی آنرا تو هوا قاپ بزنی (مفهوم آنرا به طور ضمنی به چنگ بیاوری!) قبل از آنکه سعی کنی تا قوانیین گرامری را به خاطر بسپاری.چرا که در غیر این صورت قوانین برای شما منطقی نخواهند بود و در شما هیچ حسی ایجاد نمی کنند. در عوض شما قوانین گرامری را استفاده خواهید نمود تا آنچه را قبلاً در داستان دیده اید را توضیح دهید این روشی است که کودکان زبان مادری خود را می آموزند آنها یاد میگیرند چطور صحبت کنند و بعد به مدرسه میروند و گرامر می آموزند

گام دوم:Study Your Grammar Lesson

خوب پس از آنکه داستان را چندبار خواندید وقت آن رسیده تا گرامر رابیاموزید اینجا جایی است که اکثر دانش آموزان اشتباه مهلکی نموده و در جزئیات گیر می کنند. آنها می خواهند همه قوانین با تمام استثنا ها را آموخته و به این ترتیب وقت خود را هدر داده و از وقت بهینه استفاده نمی کنند. شما می خواهید انگلیسی را به نحوی بیاموزید که همچون یک فرد نیتیو انگلیسی را بدون اشکال صحبت کنید غافل از اینکه یک فرد نیتیو هم در صحبت کردن دچار اشتباه گرامری می شود و اگر شما غیر از این باشید خیلی صحبت کردنتان شبیه یک فرد انگلیسی زبان نخواهد بود مگر آنکه یک پروفسور زبان بوده و بخواهید با نطق خود در دانشگاه دیگران را تحت تاثیر قرار دهید!
بنابراین به جای آنکه وقت خود را صرف آموختن جزئیات و استثناهای قوانین گرامری کنید و هفته ها صرف کنید تا بفهمید گرامر چطور کار نمیکند تنها پنج دقیقه صرف تماشای یک ویدئو نموده تا بفهمید گرامر چگونه کار می
کند!
روی گرامر پایه و اصلی تمرکز کنید یعنی تلاش و انرژیتان را صرف آن چیزی کنید که برای روان صحبت کردن شما اهمیت دارد.

گام سوم: Do Your Grammar Exercises
حال که ایده اصلی ساختار گرامر را فهمیدید زمان آن فرارسیده که مهارت خود را به بوته آزمون بگذارید. در اینجا بعضی از اصول گرامر پایه را تمرین می کنید در اینجا نه تنها آنچه را یاد گرفته اید تمرین می کنید بلکه خود را تست نموده و ارزیابی نموده که گرامر را به طور صحیح آموخته اید یا نه!

گام آخر (گام پاداش):Listen To The Grammar Mini-Story
برای نیل به بهترین نتیجه وقتی چیزی را یاد می گیرید باید آنرا با چیز دیگر مقایسه کنید به این ترتیب شما می توانید شباهت ها و تفاوت ها را ملاحظه کنید. خوب پیشنهاد می شود یکبار دیگر به داستان گوش دهید اما اینبار با یک ساختار گرامری دیگر! به عنوان مثال اگر داستان را در گام اول با زمان حال استمراری مطالعه کردید اینبار همان داستان را با زمان گذشته استمراری یاماضی نقلی گوش دهید. این باعث می شود بفهمید که چه چیز در ساختار گرامری تغییر نموده و چه ثابت می ماند!

امیدوارم برای شما مفید بوده باشد

برای نویسنده این مطلب reza تشکر کننده ها: 2
meSaad (3 ارديبهشت ماه 1392, 08:52), sibsorkh60 (10 تير ماه 1393, 05:12)

reza
کاربر نسبتا فعال
کاربر نسبتا فعال

پستتوسط reza » 2 ارديبهشت ماه 1392, 23:31

راستی یه نکته رو اضافه کنم آموختن زبان به روش  Effortless English یه چیزی شبیه این روش است!
http://www.irlanguage.com/57/

برای نویسنده این مطلب reza تشکر کننده ها: 3
meSaad (3 ارديبهشت ماه 1392, 08:52), sibsorkh60 (10 تير ماه 1393, 05:12), yoones_ec (19 شهريور ماه 1392, 22:04)
رتبه: 13.04%

reza
کاربر نسبتا فعال
کاربر نسبتا فعال

پستتوسط ella » 19 شهريور ماه 1392, 17:26

understanding and using english grammar(betty s.azar)  it is the best grammar book that i have ever read

برای نویسنده این مطلب ella تشکر کننده ها:
yoones_ec (19 شهريور ماه 1392, 23:16)
رتبه: 4.35%

ella
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 12 شهريور ماه 1392, 14:37
تشکر کرده: 1 دفعه
تشکر شده: 5 بار
امتياز: 100

بازگشت به آموزش گرامر انگلیسی

چه کسي حاضر است ؟